Już od 11 grudnia Koleje Dolnośląskie S.A. wystartują ze swoim nowoczesnym składem na trasie Wołów – Wrocław Główny.
Obsługiwać ją będzie pięć nowych par pociągów. Będą to zelektryfikowane zespoły trakcyjne nowszego typu, m.in. Impulsy 45WE. Pojazdy te będą mogły jednocześnie pomieścić około 500 pasażerów i zapewnią 259 miejsc siedzących. Zastąpią one w rozkładzie jazdy jeżdżące do tej pory pociągi PolRegio.
W weekend pociągi Kolei Dolnośląskich będą obsługiwać połączenia m.in. o godzinie 6:14, 12:08 i 14:21 w kierunku Wrocławia, zaś połączenia powrotne z Wrocławia Głównego będą m.in. o godzinie 9:12, 11:27 czy 18:40. W tygodniu pociągi KD obsłużą m.in. połączenie o 6:14 i 6:51.
- Jazda pociągiem to codzienność wielu mieszkańców Gminy Wołów, którzy dojeżdżają do pracy, szkoły, uczelni. Jako Gmina Wołów dotujemy co roku dodatkowe połączenia kolejowe. W tym roku mówimy o kwocie ponad 60 000 zł. Zależy nam, by składy kolejowe którymi podróżują mieszkańcy, były komfortowe i nowoczesne. Tym bardziej cieszymy się z powrotu pociągów Kolei Dolnośląskich na nasze tory – komentuje Dariusz Chmura, burmistrz Gminy Wołów.
- Wracamy do Wołowa po dziewięciu latach, bo nasze pociągi obsługiwały już ten odcinek Nadodrzanki w latach 2011-2013. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku Spółka obsłuży 15 mln pasażerów, a dzięki uruchomieniu nowych tras, również do Głogowa i Ścinawy przez Wołów, jestem przekonany, że rok 2023 znów będzie dla nas rekordowy – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Bardzo mnie ciekawi, jak to będzie z biletami miesięcznymi. Czy będzie można na nich jeździć pociągami i jednej i drugiej spółki ??
Bardzo dobre pytanie, oby bilety były wzajemnie honorowane, bo jeśli jadę w jedną stronę KD, a wracam REGIO (bo akurat to jest optymalne połączenie dla mnie) to kupowanie dwóch osobnych biletów miesięcznych typu "w jedną stronę" będzie porażką.
Tak. Bilet jeden. Tak samo jak na innych trasach.
Bilety z KD będą honorowane w PolRegio i na odwrót
Bardzo mnie ciekawi, jak to będzie z biletami miesięcznymi. Czy będzie można na nich jeździć pociągami i jednej i drugiej spółki ??
Bardzo dobre pytanie, oby bilety były wzajemnie honorowane, bo jeśli jadę w jedną stronę KD, a wracam REGIO (bo akurat to jest optymalne połączenie dla mnie) to kupowanie dwóch osobnych biletów miesięcznych typu "w jedną stronę" będzie porażką.
Tak. Bilet jeden. Tak samo jak na innych trasach.