Reklama

Nowoczesne pociągi będą wozić mieszkańców do Wrocławia

30/11/2022 10:13

Już od 11 grudnia Koleje Dolnośląskie S.A. wystartują ze swoim nowoczesnym składem na trasie Wołów – Wrocław Główny.

Obsługiwać ją będzie pięć nowych par pociągów. Będą to zelektryfikowane zespoły trakcyjne nowszego typu, m.in. Impulsy 45WE. Pojazdy te będą mogły jednocześnie pomieścić około 500 pasażerów i zapewnią 259 miejsc siedzących. Zastąpią one w rozkładzie jazdy jeżdżące do tej pory pociągi PolRegio.

W weekend pociągi Kolei Dolnośląskich będą obsługiwać połączenia m.in. o godzinie 6:14, 12:08 i 14:21 w kierunku Wrocławia, zaś połączenia powrotne z Wrocławia Głównego będą m.in. o godzinie 9:12, 11:27 czy 18:40. W tygodniu pociągi KD obsłużą m.in. połączenie o 6:14 i 6:51.

Reklama

- Jazda pociągiem to codzienność wielu mieszkańców Gminy Wołów, którzy dojeżdżają do pracy, szkoły, uczelni. Jako Gmina Wołów dotujemy co roku dodatkowe połączenia kolejowe. W tym roku mówimy o kwocie ponad 60 000 zł. Zależy nam, by składy kolejowe którymi podróżują mieszkańcy, były komfortowe i nowoczesne. Tym bardziej cieszymy się z powrotu pociągów Kolei Dolnośląskich na nasze tory – komentuje Dariusz Chmura, burmistrz Gminy Wołów.

- Wracamy do Wołowa po dziewięciu latach, bo nasze pociągi obsługiwały już ten odcinek Nadodrzanki w latach 2011-2013. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku Spółka obsłuży 15 mln pasażerów, a dzięki uruchomieniu nowych tras, również do Głogowa i Ścinawy przez Wołów, jestem przekonany, że rok 2023 znów będzie dla nas rekordowy – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Edyta - niezalogowany 2022-11-30 10:41:52

    Bardzo mnie ciekawi, jak to będzie z biletami miesięcznymi. Czy będzie można na nich jeździć pociągami i jednej i drugiej spółki ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • K. - niezalogowany 2022-11-30 12:11:14

    Bardzo dobre pytanie, oby bilety były wzajemnie honorowane, bo jeśli jadę w jedną stronę KD, a wracam REGIO (bo akurat to jest optymalne połączenie dla mnie) to kupowanie dwóch osobnych biletów miesięcznych typu "w jedną stronę" będzie porażką.

    • Zgłoś wpis
  • CL - niezalogowany 2022-11-30 12:35:40

    Tak. Bilet jeden. Tak samo jak na innych trasach.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości