Reklama

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Poszkodowany trafił do szpitala

13/09/2022 14:16

Policjanci wołowskiej komendy policji zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Mężczyznom postawiono już zarzuty, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

9 września dyżurny wołowskiej komendy policji został powiadomiony, że na terenie jednej z miejscowości w Gminie Wołów grupa osób bije człowieka. Skierowany na miejsce patrol policjantów z Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego KP w Brzegu Dolnym ustalił, że dwóch mężczyzn dokonało pobicia 47- letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, powodując u niego obrażenia skutkujące naruszeniem czynności narządu ciała powyżej dni 7. Pokrzywdzonemu udzielono pomocy, został przewieziony przez zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

- Sprawne działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie jednego ze sprawców w okolicach miejsca zdarzenia. Okazał się nim być 26- letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który w trakcie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu - mówi Tomasz Nowak z wołowskiej policji. - W wyniku dalszych czynności wołowscy „kryminalni” zatrzymali na terenie powiatu średzkiego drugiego ze sprawców pobicia- 24- letniego mieszkańca powiatu wołowskiego.

Reklama

Obydwu mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia pobicia, czyli przestępstwa z art. 158 §1 kodeksu karnego. Prokuratura Rejonowa w Wołowie zastosowała ponadto wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości