Reklama

Powstanie żłobek w naszej gminie?

18/05/2018 12:14
Tak dla żłobka w Naszej Gminie To akcja rodziców, do której dołączyło ugrupowania Dolnobrzeżanie. Jej liderka Katarzyna Uran, w ubiegłym tygodniu wysłało do burmistrza Brzegu Dolnego pismo z projektem budowy żłobka w Brzegu Dolnym. Akcję "Tak dla żłobka w Brzegu Dolnym" ponad rok temu rozpoczęła grupa rodziców. W odpowiedzi na ten wniosek Katarzyna Uran kilkanaście miesięcy temu złożyła wniosek o utworzenie dodatkowych miejsc żłobkowych wskazując rozwiązanie problemu, o czym już pisaliśmy. Dzisiaj temat powraca, bo Dolnobrzeżanie zrobili projekt żłobka i wskazali miejsce gdzie mógłby on powstać, na działce bo byłej małej szkole SP 6 przy ul. Wyszyńskiego. - Działamy, bo jak wynika z ostatnich wypowiedzi wiceburmistrza Pawła Pirka, w Brzegu Dolnym nie ma problemu z opieką nad dziećmi najmłodszymi - mówi Katarzyna Uran.  - Według niego sprawa opieki dla dzieci najmłodszych jest załatwiona. Wypowiedzi wiceburmistrza odbieramy jako propagandowe. Dla nas sprawa zapewnienia opieki dla wszystkich dzieci z terenu naszej Gminy, w tym tych najmłodszych jest i będzie priorytetowa. Pismo wraz z projektami zostało złożone w poniedziałek 7 maja do burmistrza i radnych. Chcemy też zablokować budowę kolejnych bloków w miejscu, które naszym zdaniem nadaje się pod budowę żłobka. To miejsce idealnie wpisuje się w plan sytuacyjny okolicy, a co najważniejsze służyło już na funkcję oświatową. Obecnie miejsc w żłobku przybyło jedynie 30 a samych podań jak pisze internautka na naszej stronie www było  niemal 96.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości