Reklama

Prewencyjnie na Odrze. Wspólne działania policjantów i straży rybackiej

11/08/2022 15:21

Dolnobrzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz z Komendantem Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu przeprowadzili działania prewencyjne na rzece Odra.

Policjanci Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zainicjowali wspólne działania prewencyjne na rzece Odra, do udziału, w których zaprosili funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także Komendanta Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą jak również kontrola jednostek pływających, a także zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa przyrodniczego.

W działaniach brali udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, 2 funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendant Posterunku Państwowej Straży Rybackiej. Służby dokonały kontroli rzeki Odry oraz linii brzegowej Odry. Policjanci przypominali także o zasadach bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Podczas działań wylegitymowano 14 osób, skontrolowano 4 jednostki pływające. 9 osób pouczono za popełnione wykroczenia wynikające z przepisów ustawy o żegludze śródlądowej.

Reklama

Działania prowadzono w ramach ogólnopolskiej Kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz akcji prewencyjnej "Bezpieczny wypoczynek nad wodą".

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości