Dolnobrzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz z Komendantem Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu przeprowadzili działania prewencyjne na rzece Odra.
Policjanci Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zainicjowali wspólne działania prewencyjne na rzece Odra, do udziału, w których zaprosili funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także Komendanta Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą jak również kontrola jednostek pływających, a także zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa przyrodniczego.
W działaniach brali udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, 2 funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendant Posterunku Państwowej Straży Rybackiej. Służby dokonały kontroli rzeki Odry oraz linii brzegowej Odry. Policjanci przypominali także o zasadach bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Podczas działań wylegitymowano 14 osób, skontrolowano 4 jednostki pływające. 9 osób pouczono za popełnione wykroczenia wynikające z przepisów ustawy o żegludze śródlądowej.
Działania prowadzono w ramach ogólnopolskiej Kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz akcji prewencyjnej "Bezpieczny wypoczynek nad wodą".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze