Reklama

Przeszczepiono pacjentowi palec ze stopy do dłoni!

26/02/2018 17:44

Lekarze przeszczepili palec ze stopy do dłoni.

Operacji podjął się 32 letni mężczyzna, który uległ wypadkowi w pracy. Tego zadania podjęło się trzech Trzebnickich specjalistów. Utrata kciuka stanowi ok. 50 % uszczerbku funkcji ręki. Najlepszym rozwiązaniem jest transplantacja drugiego palca stopy w miejsce brakującego kciuka. Chory odzyskuje dzięki takiej operacji ruchomy palec z zachowanym czuciem. Operacja ta jest znana już od 1978 roku, jednak nie jest często wykonywana ze względu na jej stopień trudności. Więcej informacji znajdziecie w Kurierze Gmin, oraz na eprasa.pl
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości