Reklama

REKORD ŚWIATA! Polska sztafeta 4x400m

04/03/2018 22:13

REKORD ŚWIATA Polaków w sztafecie 4x400 m na halowych mistrzostwach świata w Birmingham.

Polacy w fenomenalnym stylu wygrali sztafetę kończącą mistrzostwa świata. Na ostatnich metrach świetnie pobiegł Jakub Krzewina, który wyprzedził Amerykanina. Biało-czerwoni jako pierwsza sztafeta w historii złamała w hali barierę 3:02 - 3:01.77. Polacy biegli w składzie: Zalewski, Omelko, Krzewina, Krawczuk. Ich trenerem jest Józef Lisowski. Tuż za metą biało-czerowni nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Zalewski złapał się za głowę i patrzył gdzieś przed siebie, lecz zegar nie kłamał: 3:01.77 czyli nowy, halowy rekord świata. Polacy tym samym zostali pierwszą sztafetą, która pod dachem złamała barierę trzech minut i dwóch sekund. Za tym sukcesem stoi oczywiście Józef Lisowski, który od lat opiekuje się naszą męską sztafetą 4x400 m. Srebro dla Amerykanów (3:01.97), brąz zgarnęli Belgowie, w których składzie było trzech braci Borlee (3:02.51).
Fot. TVP sport
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości