W świetlicy w Radeczu odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe mieszkańców sołectw Bukowice, Radecz, Żerków oraz Rościsławice. W tym roku spotkanie było również okazją do świętowania 60. urodzin proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rościsławicach księdza Mariana Rapacza.
Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której zostały złożone życzenia oraz wręczone prezenty m.in. od władz samorządowych, mieszkańców oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Rościsławic. Następnie zebrani mieszkańcy i goście przeszli do świetlicy gdzie odbyło się wspólne kolędowanie i biesiada. Wspólny czas umiliła muzyka w wykonaniu kapeli Jędrka Karpiela z Zakopanego oraz występ zespół folkloru góralskiego Dąbrowianie, który przyjechał z rodzinnych stron ks. Mariana.
źródło: UM Brzeg Dolny
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze