Reklama

Spotkanie policjantów z Wołowa z seniorami. Tym razem w ZUS-ie

08/11/2022 14:22

Wołowscy policjanci wspólnie z pracownikami Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wołowie, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, przeprowadzili działania skierowane do seniorów. Głównym celem rozmów było ostrzeżenie osób starszych o metodach działania oszustów oraz o możliwościach zabezpieczenia swoich pieniędzy.

Bezpieczeństwo osób starszych jest obecnie jednym z priorytetowych działań Policji w zakresie prewencji kryminalnej i profilaktyki przestępstw. Podejmowane w tym zakresie przez policjantów działania przynoszą skutki w postaci mniejszej ilości przestępstw popełnianych na szkodę seniorów. Świadomość osób starszych w zakresie czyhających na nich niebezpieczeństw jest kluczowa w tym obszarze, gdyż dopiero znając istniejące zagrożenia, możemy się do nich odpowiednio przygotować i im przeciwdziałać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów wołowscy policjanci we współpracy z pracownikami Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wołowie w dniu 08 listopada br., w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, spotkali się w lokalnym biurze ZUS z osobami starszymi.

Reklama

W trakcie rozmów policjanci podkreślali znaczenie zasady „ograniczonego zaufania” oraz współpracy z policjantami przy zatrzymywaniu oszustów. Funkcjonariusze omówili także algorytmy postępowania w razie powzięcia podejrzenia, że osoba starsza może paść ofiarą oszusta.

Seniorzy mogli dowiedzieć się również o funkcjonalnościach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości