Reklama

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych: "jesteśmy solidarni z naszymi kolegami - pracownikami telewizji Biełsat"

16/07/2024 15:33

Oświadczenie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

My, dziennikarze i wydawcy, pragniemy wyrazić solidarność z naszymi kolegami - pracownikami telewizji Biełsat. Oczekiwane przez dużą część środowiska dziennikarskiego, trwające od pół roku zmiany w mediach publicznych, niestety, negatywnie odbiły się na sytuacji Biełsatu - jedynej stacji telewizyjnej, niezależnej od reżimu Łukaszenki, a skierowanej na Białoruś. Jak niegdyś, w czasach PRL, Głos Ameryki czy Radio Wolna Europa udostępniały swoje fale Polakom, tak od 2007 roku telewizję Biełsat tworzą niezależni białoruscy dziennikarze. Ich przekaz trafia do żyjących w dyktaturze naszych najbliższych, wschodnich sąsiadów. Dociera też do osób rosyjskojęzycznych na całym obszarze postsowieckim. Sukces Biełsatu liczy się nie tylko w milionach odbiorców i rekordowo wysokim ich zaufaniu dla stacji - to również sukces Polski, jako życzliwego sąsiada, który wspiera marzenie o wolności mieszkańców reżimowego kraju. Apelujemy, by nie odwracać się od ludzi, dla których nadająca z Warszawy telewizja pozostała jednym z ostatnich źródeł prawdziwej i rzetelnie przygotowanej informacji. Ostatnie działania wokół Biełsatu napawają obawami naszych białoruskich kolegów, których byt może być zagrożony. Tak jak my w latach 80., tak dziś oni potrzebują naszego wsparcia.

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/07/2024 15:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości