Reklama

Topienie Marzanny w Zespole Szkół Publicznych Lubiąż

03/04/2018 18:45
Topienie Marzanny w Zespole Szkół Publicznych Lubiąż Choć na dworze czuć było jeszcze zimową aurę dzieci z naszego przedszkola, już kilka dni szybciej, z wielkim entuzjazmem przygotowywały się do powitania nowej pory roku. Dekoracja przedszkola powoli zaczęła zmieniać się z zimowej na wiosenną, kącik przyrodniczy wypełnił się wyhodowanymi przez dzieci wiosennymi kwiatami, a w salach można było usłyszeć wiosenne wiersze i piosenki. Dzieci przyniosły z domu przepiękne kolorowe kwiaty wykonane z bibuły, papieru, a panie wychowawczynie wykonały Marzannę symbolizującą zimę i"gaik-maik" symbolizujący wiosnę. Te przygotowania były potrzebne do kultywowania tradycji i świętowania Pierwszego Dnia Wiosny. 21 marca nasze przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola, wzięły udział w pochodzie na czele, którego była słomiana kukła Marzanny. Wszyscy w radosnym nastroju maszerowali trzymając w rękach kwiaty oraz "gaiki-maik" ozdobiony kolorowymi wstążkami i kwiatami po to, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.Nasza barwna wiosna przeszła po okolicy jak również zagościła w szkole. Mamy nadzieje, że dzięki temu już wkrótce będzie widać wszędzie długo oczekiwaną wiosnę, taką uśmiechniętą i radosną.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości