Reklama

Uczennica zawiadomiła policję, że jest bomba!

03/09/2018 12:24

Uczennica zadzwoniła na policję, że jest bomba

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Chodziło o anonimowy telefon z aparatu bez karty sim o podłożonych ładunkach wybuchowych w jednej z placówek wychowawczych na terenie powiatu wołowskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował patrol oraz funkcjonariusza z nieetatowej grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W działaniach uczestniczyli również strażacy, a na potrzebę zdarzenia zabezpieczono karetkę pogotowia. Policjanci skierowani na miejsce wraz z dyrektorem placówki szybko, zanim zaangażowano dodatkowe siły, zorientowali się, że telefon może być "żartem", gdyż w placówce przebywała tylko młodzież, a z nagrania zgłoszenia wynikało, że dzwoniącą była młoda dziewczyna. Policjanci musieli jednak dokonać dokładnego sprawdzenia budynku, skupili się także na przeszukaniu młodych osób znajdujących się w budynku. Przy jednej z nich odnaleźli telefon komórkowy, który po sprawdzeniu okazał się być tym, z którego dokonano połączejnia na numer alarmowy. - Jak ustalili policjanci, młody chłopak użyczył 16-letniej koleżance aparatu telefonicznego, a ta...

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl/news/kurier-gmin

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości