Reklama

Uczniowie na kursie z pierwszej pomocy

28/02/2023 18:07

W Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym odbył się kurs "pierwszej pomocy" dla uczniów klas pierwszych.

 Organizatorem kursu był Adam Łyczko- nauczyciel EDB. Celem było poznanie nowych wytycznych Europejskiej Federacji Resuscytacji dotyczących RKO, ćwiczenia na fantomach (również niemowląt) oraz wykorzystania defibrylatora. Uczniowie przez cztery godziny poznawali zasady postępowania w miejscu wypadku oraz techniki układania poszkodowanego. Przygotowane symulacje pozwoliły wykorzystać umiejętności uczniów w zakresie pierwszej pomocy przy omdleniach, zadławieniach, epilepsji i zawale serca. Zajęcia szkoleniowe przygotował i przeprowadził instruktor Piotr Gajewski z Grupy Ratowniczej "Cichociemni". Wszyscy uczniowie uzyskali "Certyfikat udzielania podstawowej pierwszej pomocy"

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości