W Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym odbył się kurs "pierwszej pomocy" dla uczniów klas pierwszych.
Organizatorem kursu był Adam Łyczko- nauczyciel EDB. Celem było poznanie nowych wytycznych Europejskiej Federacji Resuscytacji dotyczących RKO, ćwiczenia na fantomach (również niemowląt) oraz wykorzystania defibrylatora. Uczniowie przez cztery godziny poznawali zasady postępowania w miejscu wypadku oraz techniki układania poszkodowanego. Przygotowane symulacje pozwoliły wykorzystać umiejętności uczniów w zakresie pierwszej pomocy przy omdleniach, zadławieniach, epilepsji i zawale serca. Zajęcia szkoleniowe przygotował i przeprowadził instruktor Piotr Gajewski z Grupy Ratowniczej "Cichociemni". Wszyscy uczniowie uzyskali "Certyfikat udzielania podstawowej pierwszej pomocy"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze