Reklama

Uwaga! Woda w Bożeniu i Golinie nie nadaje się do picia!

24/08/2017 13:32
Sanepid poinformował dziś Urząd Miejski w Wołowie, że woda z wodociągu w Bożeniu, która zaopatruje Bożeń i Golinę, tymczasowo nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Woda z kranu tymczasowo jest zanieczyszczona mikrobiologicznie. Należy ją doprowadzić do wrzenia i gotować przez jedną minutę. W razie potrzeby, odstawić do ochłodzenia. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się do jamy ustnej. Osoby z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci muszą zachować szczególną ostrożność. Komunikat sanepidu znajdziecie tutaj. 
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości