Reklama

W Warzęgowie rozbrzmiewała muzyka ludowa

06/10/2017 15:07

Za nami 2. tura II Warzęgowskich Spotkań Kapel pt. "GRA KAPELA". Tym razem przy Klubie Ludowym "Biesiada" rozbrzmiewała czysta muzyka ludowa, w którą wsłuchiwał się tłum odbiorców.

Koncert rozpoczęła kapela "Warzęgowianie" wraz z dziećmi "Małego Warzęgowa" w strojach dolnośląskich, przypominając bardzo stare melodie ze swojego repertuaru. Dzieci były oklaskiwane za przygotowane piosenki. Na koniec kapela zaprezentowała melodie dolnośląskie. Widzowie gromkimi brawami powitali kapelę "SWATY" z gminy Będzino, koło Koszalina. Trzeba naprawdę kochać muzykę, aby przejechać taki szmat drogi i popularyzować czystą muzykę ludową z regionu rzeszowskiego i małopolskiego. Kapela jest znana jako laureat w licznych przeglądach folklorystycznych regionalnych i ogólnopolskich. Drugim gościem spotkań była kapela Janka Boduszka z Siemianic, koło Obornik Śląskich, prezentująca muzykę z kieleckiego, ze znakomicie dobranymi instrumentami ludowymi dla tego regionu, za co byli wielokrotnie oklaskiwani. Obecna dyrektor szkoły podstawowej w Warzęgowie, Ewa Książczyk podziękowała ciepłymi słowami uczestniczącym kapelom. Na imprezę przybył także dyrektor Wołowskiego Ośrodka Kultury, Rafał Zając oraz radny Krzysztof Mucha. Wszystkie kapele otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz karafki-skrzypce. Po prezentacjach wszyscy spotkali się na biesiadzie, gdzie śpiewom i tańcom nie było końca.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości