Reklama

Współpraca z Czechami

15/12/2017 02:40
Burmistrz gminy Wołów przekazał podczas obrad sesji rady miejskiej, że gmina nawiązała współpracę z miastem znajdującym się na terenie Czech. Co na tym zyskają mieszkańcy? W miejscowości Nowe Maliny u naszego sąsiada, doszło do spotkania burmistrza z włodarzami tamtejszego regionu. Delegacja z Czech ma odwiedzić Wołów już w grudniu. - Liczę na wymianę dzieci i młodzieży z naszej gminy - mówił burmistrz Dariusz Chmura. - Częściowo mamy wspólną historię. Łączą nas Kresy. To Czesi, którzy też zostali wygnani z Wołynia - dodał burmistrz. Czesi obiecali, że przyjadą na Dni Wołowa, podczas których zaprezentują elementy dnia czeskiego, czyli swoją tradycję i kulturę, poprzez śpiew i przybliżenie historii swojego miasta.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości