Reklama

Wybory sołeckie gminy Wołów dobiegły końca w Piotroniowicach

25/01/2019 14:10
Wczoraj, 24 stycznia odbyły się ostatnie wybory sołeckie w gminie Wołów. Do głosowania przystąpili mieszkańcy Piotroniowic. Na miejscu nagraliśmy fragmenty wideo z tego wydarzenia. Publikujemy też wyniki głosowań, które mogliście zobaczyć na łamach Kuriera Gmin w wydaniu z 17 i 24 stycznia 2019 r. Wszystkie wyniki glosowań wyborczych za tydzień w czwartek (tj. 31 stycznia 2019 r.) w papierowym wydaniu Kuriera Gmin. [video width="640" height="368" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/01/video-1548350091.mp4"][/video] [video width="640" height="368" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/01/video-1548350120.mp4"][/video] [video width="640" height="368" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/01/video-1548350130.mp4"][/video] [video width="640" height="368" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/01/video-1548350220.mp4"][/video]   W Łososiowicach zebrało się 40 osób. Mieszkańcy zdecydowali, że rada sołecka będzie tam pracować w składzie: Arkadiusz Owczarzak, Teresa Urbańska , Maria Piątek, Iwona Bernacka , Monika Woś . Sołtysem Łososiowic została wybrana Joanna Zator. W Garwole sołtysem została  Justyna Brzózka, w Uskorzu Wielkim Elżbieta Ludwig, w Starym Wołowie Anna Ignasiak, w Domaszkowie Tomasz Pogwizd, w Mojęcicach Aneta Krupka, w Golinie Krzysztof Osiński, w Moczydlnicy Dworskiej Adam Pach, w Pełczynie Grzegorz Tymczyszyn, w Straszowicach Kazimierz Oleksy. W Warzęgowie sołtysem został Krzysztof Mol. Zagłosowały na niego 53 osoby. Wygrał on z Jadwigą Wysopal (28 głosów). Krzysztof Mol wygrał wybory  w Warzęgowie, jak komentowali mieszkańcy jeszcze przed wyborami "głosami piłkarzy".  Sam nowo wybrany sołtys wygłosił przedwyborcze oświadczenie, że sołtysem już był kiedyś i będzie teraz nim dalej i zamierza współpracować dla dobra wsi. - To co mogę powiedzieć, to że działamy razem dalej i razem pracujemy - powiedział po wyborze. Wybrano też nową Radę Sołecką w składzie: Paweł Nelec, Czesław Grzywacz, Mateusz Socha, Marek Grzywacz, Daria Grzywacz, Grzegorz Jeziorny. W Pawłoszewie- Pieruszy sołtysem została Izabela Bek- Kaczkowska. Do Rady Sołeckiej wybrano następujące osoby: Ilona Dobosz, Łukasz Kmieć, Renata Mazur, Paweł Strzelczak. W Stęszowie sołtysem wybrano Annę Pietras, natomiast w Radzie Sołeckiej znaleźli się: Teresa Kubiak, Malwina Wiejaczka, Julita Kaczmarek, Zenon Strzelczak, Adam Dziadykiewicz. W Siodłkowicach sołtysem została Halina Taper, do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Zenon Bielak, Joanna Konował, Paweł Taper. Wrzosy w głosowaniu ponownie wybrały Agnieszkę Łukaszewską na sołtysa. Do Rady Sołeckiej wybrano: Bożenę Bułkę, Wiesława Rydzak, Annę Łacwik. Adam Grodzki został sołtysem Krzydliny Małej uzyskując 73 głosy. Do Rady Sołeckiej wybrano: Joanne Włodarską, Ewę Popławską, Ireneusza Pilarskiego, Katarzynę Kowalko, Jakuba Jarmuszczaka. W Rudnie na 75 obecnych na głosowaniu oddano 49 głosów na Monikę Kwolik ( w poprzednich było 23 głosy) i 26 głosów na Halinę Łosiewicz ( w poprzednich wyborach było 33 głosy). Do Rady Sołeckiej Rudna wybrano: Marcelinę Gos, Agatę Kruchowską, Dariusza Jasinowskiego, Wiesława Jarosa. W Mojęcicach bez zmian. Sołtysem została Aneta Krupka. Do Rady Sołeckiej wybrano: Iwonę Ptaszyńską, Marcela Wujtowicza, Urszulę Wienc, Mirosława Krzykwę, Pawła Hodana. W Lubiążu jedyną kandydatką na sołtysa była Agnieszka Dolat, na która oddano 105 głosów (9 nieważnych, wstrzymujących się). Do Rady Sołeckiej Lubiąża wybrani zostali: Marian Pękała, Lucjan Olkowicz, Paulina Dembska, Ewa Sylwestrzak, Mariusz Ozimek. W Glinianach sołtysem wybrano Marka Skorupę. Do Rady Sołeckiej zgłoszono następujące osoby: Jolanta Jakubowska, Krzysztof Szymański, Marcin Adnruszków, Dariusz Cieślik. W Uskorze Małym sołtysem został Arkadiusz Marecki, natomiast do Rady Sołeckiej zgłoszono Marcina Maniszewskiego, Agnieszkę Grablewską, Marzenę Lorenc, Danutę Litwin. W Straszowicach sołtysem wybrano Kazimierza Oleksy, do Rady Sołęckiej przegłosowano: Daniela Górnego, Jolantę Bosek, Eweline Buda. W Pełczynie wygrał Grzegorz Tymczyszyn, a do Rady Sołeckiej wybrano: Ewę Grodzką, Katarzynę Dąbrowską, Adama Kuca, Grzegorza Nowaka, Tomasza Żelaznego. W Starym Wołowie sołtysem została Anna Ignasiak, do Rady Sołeckiej wybrano: Małgorzatę Walichnowską, Monikę Żak- Forgiel, Krzysztofa Witek, Marcina Dudek, Bohdana Stawiskiego. W Domaszkowie sołtysem został Tomasz Pogwizd, do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Monika Stanisławiszyn, Lech Pogwizd, Kamil Pogwizd, Adam Pogwizd. W Lipnicy wybory na sołtysa wygrała Ewa Lisowicz, do Rady Sołeckiej wybrani zostali" Agnieszka Guszpit, Mariola Poprawska, Bożena Krupa, Piotr Stankiewicz. W Moczydlnicy Dworskiej wybory wygrał Adam Pach, do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Aleksander Rygielski, Urszula Pach, Danuta Forgiel- Małek, Andrzej Pach, Jan Wójcik. W Sławowicach wybory wygrał Roman Kwolik, do Rady Sołeckiej trafili: Andrzej Malewicz, Wojciech Nowaczyk, Mieczysław Ożdżyński, Marta Stadnicka. W Proszkowej sołtysem wybrano Tomasza Balińskiego, do Rady Sołeckiej zgłoszono Bartłomieja Idczaka, Łukasza Tułacza, Lidię Bielak, Andrzeja Kubraka. W Gródku wygrał wybory Adam Góra, do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Justyna Data, Eugeniusz Chorążyczewski, Agnieszka Makówka, Dorota Chorążyczewska. Bożeń wybrał ponownie Agnieszkę Jaguś, do Rady Sołeckiej: Monika Romaniuk, Mariola Szymaniak, Marlena Przepiórka, Wojciech Jaguś, Grzegorz Winiarczyk, Dariusz Beń.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości