Policjanci z wołowskiej drogówki sprawdzili bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego takich jak piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Podczas prowadzonych czynności dokonali licznych kontroli, które często kończyły się mandatami, a podczas dwóch z nich zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.
Wołowscy policjanci 5 maja 2022 roku prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W tym dniu przeprowadzili łącznie 20 kontroli pojazdów, w trakcie których ujawnili 16 sprawców wykroczeń. 11 uczestników ruchu drogowego dostało mandaty, zaś w przypadku 5 zastosowano tylko pouczenia. Ponadto w związku ze złym stanem technicznym pojazdów poruszających się po drogach zatrzymano 2 dowody rejestracyjne
Przedstawione powyżej wyniki pokazują, że w obszarze ochrony pieszych i rowerzystów należy jeszcze wiele poprawić. Największy wpływ na to mamy my sami. Dlatego wjeżdżając w teren zabudowany zwolnijmy do przepisowej prędkości, a w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność - podsumowuje sierż. sztab. Tomasz Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie
Reklama
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze