Reklama

Zakaz kąpieli na Wałach! Informacje

02/08/2018 18:01
Zakaz kąpieli na Wałach Kilka dni temu na bramach ośrodka wypoczynkowego zostały zawieszone tabliczki ostrzegawcze o zakazie kąpieli. W wodzie pojawiła się bakteria Escherichia Coli. Jest to bakteria "zamieszkująca" nasz układ pokarmowy i dopóki go nie opuści, nie robi nam szkód. Jeśli jednak "wypijemy ją" z zakażoną wodą, raczej nie obejdzie się bez takich dolegliwości jak biegunka, wymioty, bóle głowy, osłabienie. Pałeczki okrężnicy są praktycznie wszędzie. Razem z zanieczyszczeniami do gleby i wody, a stąd już prosta droga do zakażenia. Jak poinformował nas dyrektor Kompleksu Hotelowo-Sportowego, Janusz Malik ośrodek jest nadal czynny, można na jego terenie grilować, plażować, pograć w siatkówkę, ale do odwołania zarządzenia Sanepidu nie wolno korzystać z kąpieli. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wołowie, Krystyna Fesz- Chlebowska mówi Kurierowi, że decyzja o zakazie kąpieli wynika z przekroczenia dopuszczalnej ilości bakterii E- coli,  a jej obecność jest spowodowana... Więcej informacji w najnowszym wydaniu Kurier Gmin  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości