Zaniedbany park. Mieszkańcy komentują Park na osiedlu Fabrycznym wzbudził wiele emocji. Do dyskusji włączyli się Czytelnicy. Publikujemy ich komentarze i dalej pytamy radnych: co z tym parkiem? Bez ławek, placu zabaw, wygodnych alejek, zapomniany, zdewastowany, idealny dla rozwijania się patologicznych zachowań: picia alkoholu, śmiecenia, chuligaństwa. Niegdyś miejsce dla rodzin, dzieci, kojarzony z dobrą zabawą. Mieszkańcy osiedla Fabrycznego po naszym artykule z ubiegłego tygodnia włączyli się do dyskusji pisząc na profilu FB, co powinno się w nim znaleźć, aby był terenem miłym, czystym, spokojnym. Cytujemy wybrane komentarze. Sylwia: "Śmietniki i tabliczki, żeby sprzątać po psie. Idąc na spacer trzeba bacznie patrzeć pod nogi. Oczywiście PLAC ZABAW DLA MALUSZKÓW! A Może postawić duży murowany grill, żeby każdy mieszkaniec mógł posiedzieć ze znajomymi przy kiełbasce? Taki grill jest o ile się nie mylę w Starym Dworze. Szachy też były fajne w parku." Marzena: "Może uaktywnić bardziej ten małpi gaj, jakaś huśtawka też byłaby tam fajna, taka jak kiedyś dla dorosłych no i większa kontrola bo strach po nocach tam chodzić." Agnieszka: "Przydałby się jakiś plac zabaw z piaskownicą dla małych dzieci, bo ten obok SP nr 5 nie jest dostosowany dla maluchów." Anna: "Zróbcie zmiany jak najbardziej tylko pamiętajcie o monitoringu, bo długo to pewnie nie postoi w całości. Może niech policja też baczniej się przygląda." Adam: "Te pytania są co 4 lata. Może nie park trzeba zmienić?" Agata: "Przede wszystkim ławki, śmietniki, plac zabaw w cieniu." Marian: "Kamery + patrole policji załatwią sprawę. W czym problem?" Justyna: "Zdecydowanie potrzebuje zmian i to konkretnych!" Bożena: "Właśnie ławki. Dużo ławek niekoniecznie w słońcu. Brakuje ich w cieniu. Ludziom, szczególnie starszym, siedzenie w słońcu jest szkodliwe." Radny Janusz Kawalec komentuje:... Więcej informacji w najnowszym wydaniu kurier gmin i na eprasa.pl
Komentarze