Policjanci złapali dwóch złodziei z naszego powiatu, którzy ukradli m.in. lawetę z z maszyną do cięcia betonu, quada i elektronarzędzia. Łączną wartość skradzionego mienia szacuje się na blisko 120 tysięcy złotych.
Do wołowskiej policji dotarło zgłoszenie o kradzieży cennych sprzętów. Otrzymane informacje wskazywały, że na terenie powiatu wołowskiego może znajdować się laweta wraz z maszyną do cięcia betonu i kostki brukowej. Te przedmioty zostały skradzione kilka godzin wcześniej w województwie lubuskim.
- Policjanci zlokalizowali maszynę, która znajdowała się w leśnych zaroślach. Następnie wołowscy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego odnaleźli także lawetę porzuconą w pobliżu odzyskanej maszyny - informuje mł. asp. Janusz Rosa Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.
Działania wołowskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, który był podejrzany o kradzież lawety wraz z przywłaszczonym sprzętem z sąsiedniego województwa. Jednak to nie koniec historii.
W trakcie prowadzonych dalszych czynności, policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania 26-latka elektronarzędzia, które jak się okazało, pochodziły z innych kradzieży.
- Kryminalni "idąc po nitce do kłębka" zatrzymali drugiego sprawcę kradzieży, 35-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje wołowski policjant.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze