09/10/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
Nowy Szpital Onkologiczny we Wrocławiu to inwestycja o ogromnym znaczeniu dla Dolnego Śląska. Realizowany przez DCOPiH projekt otrzymał drugą najwyższą ocenę w konkursie Ministerstwa Zdrowia. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i laboratorium genetycznemu, pacjenci będą mieli szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę oraz spersonalizowane podejście do leczenia. Szpital będzie oferował 671 łóżek, 26 oddziałów i 78 gabinetów, co pozwoli zwiększyć zakres lecznictwa otwartego. Wartość inwestycji przekracza miliard złotych, a otwarcie planowane jest na 2027 rok. To ogromny krok w walce z nowotworami i poprawie opieki zdrowotnej na Dolnym Śląsku.
Tworząc nowy szpital budujemy przyszłość onkologii – mówi marszałek Paweł Gancarz
Nowy szpital onkologiczny jest największym przedsięwzięciem w dziedzinie zdrowia w historii Dolnego Śląska