Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło kwestię dofinansowań w ramach rządowego programu budowy boisk „Orły”. Na cały subregion wrocławski przeznaczono pulę 10 milionów złotych. Zdecydowanym liderem tego rozdania okazał się Brzeg Dolny, który wywalczył rekordowe wsparcie.
Samorząd Brzegu Dolnego pozyskał z ministerstwa aż 4,5 miliona złotych. Te potężne środki pozwolą na realizację długo wyczekiwanej inwestycji, jaką jest budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Nowy, w pełni profesjonalny obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR).
Stworzenie optymalnych i nowoczesnych warunków do treningów – niezależnie od pory roku i kaprysów pogody – to dla lokalnych klubów prosta droga do osiągania kolejnych sukcesów sportowych. To także fantastyczna wiadomość dla dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy, którzy zyskają najwyższej klasy infrastrukturę.
Dla władz miasta sukces w pozyskaniu tak dużych środków to powód do szczególnej satysfakcji, co wyraźnie zaznacza włodarz gminy. Inwestycja ta była bowiem jednym z kluczowych postulatów w niedawnej kampanii. – Budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią jest jednym z punktów mojego programu wyborczego, który realizuję. Konkretnie, krok po kroku – podkreśla burmistrz Brzegu Dolnego, Ireneusz Fura.
Warto zauważyć ogromną skalę sukcesu Brzegu Dolnego – gmina zgarnęła niemal połowę całej kwoty przewidzianej dla subregionu wrocławskiego, wyprzedzając w zestawieniu nawet stolicę Dolnego Śląska.
Przy okazji ogłoszenia wyników, samorządowcy z Brzegu Dolnego pogratulowali również pozostałym beneficjentom, z którymi dzielą te świetne sportowe wiadomości. Pozostałe środki z 10-milionowej puli zostały podzielone następująco:
LKS Barycz Sułów – 3 000 000 zł
Gmina Wrocław (boiska przy ul. Kosmonautów i ul. Niepodległości) – 2 900 000 zł
Gmina Wisznia Mała – 264 000 zł
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze