Reklama

Dobrze czy źle pracują, podwyżki im się należą

11/02/2022 18:59

Rząd zdecydował o zmianie ustawy o wynagrodzeniach osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe. To wymusiło podwyżki dla samorządowców. Wcześniej pensje im obniżono. W naszym powiecie burzę wywołała przede wszystkim podwyżka dla starosty, który pełni tę funkcję od trzech lat, a jego praca oceniana jest słabo, jednak - tak jak wszyscy - też zarabiać będzie więcej.

W 2018 r. rozporządzeniem rady ministrów zmniejszono pensje burmistrzów, prezydentów czy wójtów o 20 %. Obecnie rady ponownie, za zgodą rządu, decydują o podwyżkach zarobków włodarzy, niejako przywracając wynagrodzenie, które w 2018 r. obniżono. Jak to wygląda u nas? Piszemy oczywiście o kwotach brutto.

SZERZEJ O NOWYCH PENSJACH WŁODARZY W KURIERZE GMIN

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości