To już VIII (może ostatnia) edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Belle Voci, który potrwa trzy dni, od 2 do 4 sierpnia. Impreza kojarzona z "przepychem" odchodzącej władzy już dzisiaj i kosztuje mieszkańców ponad 320 tys. zł co roku.
Festiwal muzyki poważnej na stałe wpisał się do kalendarza dolnobrzeskich imprez. I może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby organizatorka, dyrektor DOK Danuta Chłód, potrafiła wyważyć koszty. Festiwal urósł prawie do rangi Dni Miasta. A Dni Miasta to impreza dla wszystkich, festiwal muzyki poważnej - dla koneserów. Kiedy w mieście innych imprez brak, nie dziwi fakt, że mieszkańców festiwal zaczął irytować. A argumenty, że na koncerty przyjeżdżają mieszkańcy Wrocławia i okolicznych gmin, nie przekonuje. Festiwal pewnie i mógłby być, ale jako jedna impreza z wielu, a tych za wiele nie ma w gminie. Po Dniach Brzegu Dolnego mamy ciszę.
Organizator, czyli Dolnobrzeski Ośrodek Kultury tak reklamuje Festiwal: "To wyjątkowe wydarzenie kulturalne zgromadzi wybitnych artystów z całego świata, którzy zachwycą nas swoimi talentami wokalnymi. Festiwal Belle Voci to doskonała okazja, aby doświadczyć niezapomnianych chwil muzycznych w pięknej scenerii pałacowych ogrodów, ciesząc się niepowtarzalną atmosferą i magią muzyki".
Pierwszy wieczór programu rozpocznie się o 19.30 i poświęcony będzie Chopinowi i jego przyjaciołom. Koncert wykona Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johanna Straussa.
Wieczór drugi "Z miłości do śpiewu. Wielka gala opery, operetki, piosenki i musicalu- OperAmore" z przebojami operowymi, operetkowymi i musicalowymi.
Ostatni dzień Festiwalu, a raczej zmierzch to "Muzyczna podróż Johanna Straussa z Seulu do Wiednia"
Nie możemy zapomnieć, że dyrygentem i konferansjerem tejże drogiej, muzycznej uczty, za którą rok w rok płacimy my, podatnicy, będzie Bartosz Żurakowski to zięć Danuty Chłód, dyrektorki DOK-u.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ktoś tu nie lubi władz miasta i burmistrz… artykuł wyjątkowo chlapie jadem - a w szczególności brak opisu co tak na prawdę jest atrakcją koncertów (wybitny pianista, czy niezwykle utalentowani wokaliści). Wysunięta teza, że „dni miasta są dla wszystkich, a festiwal muzyki poważnej jest dla koneserów” obnaża ignorancje i małomiasteczkowość autora tekstu. Powiem tak- jeśli miasto jest w stanie zorganizować wydarzenie muzyczne na takim poziomie, świadczy tylko to o wysokiej randze wydarzenia i chęci pójścia dalej niż zorganizowania popijawy przy muzyce disco Polo i śmierdzącym grillu.
Komuś się tutaj chyba pomylił status gwiazd z przypadkowymi ludźmi na tym festiwalu który nas tyle kosztuje . Wystarczy wpisać w Google pierwsze nazwisko z brzegu aby dowiedzieć się jakich artystów zaprasza miasto na to wydarzenie. Dyrygent który nie współpracuje na stałe z żadnym zespołem i zbieranina próbujących śpiewać ludzi o których ani słowa w sieci na czele z panią prowadzącą która conajmniej od 10 lat nie wystąpiła na żadnej scenie operowej . Czy to są światowi artyści za 320 tys
Coś mi mówi, że wybitna chórzystka się odezwała ????????
Ktoś tu nie lubi władz miasta i burmistrz… artykuł wyjątkowo chlapie jadem - a w szczególności brak opisu co tak na prawdę jest atrakcją koncertów (wybitny pianista, czy niezwykle utalentowani wokaliści). Wysunięta teza, że „dni miasta są dla wszystkich, a festiwal muzyki poważnej jest dla koneserów” obnaża ignorancje i małomiasteczkowość autora tekstu. Powiem tak- jeśli miasto jest w stanie zorganizować wydarzenie muzyczne na takim poziomie, świadczy tylko to o wysokiej randze wydarzenia i chęci pójścia dalej niż zorganizowania popijawy przy muzyce disco Polo i śmierdzącym grillu.
Komuś się tutaj chyba pomylił status gwiazd z przypadkowymi ludźmi na tym festiwalu który nas tyle kosztuje . Wystarczy wpisać w Google pierwsze nazwisko z brzegu aby dowiedzieć się jakich artystów zaprasza miasto na to wydarzenie. Dyrygent który nie współpracuje na stałe z żadnym zespołem i zbieranina próbujących śpiewać ludzi o których ani słowa w sieci na czele z panią prowadzącą która conajmniej od 10 lat nie wystąpiła na żadnej scenie operowej . Czy to są światowi artyści za 320 tys
Coś mi mówi, że wybitna chórzystka się odezwała ????????