11 listopada to wyjątkowy dzień dla Polaków, w tym również dla mieszkańców powiatu wołowskiego. W ten dzień wspólnie oddali oni hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny, uczestnicząc w uroczystościach pełnych dumy narodowej i patriotyzmu.
Autorzy fotografii: Kurier Gmin, gmina Wołów oraz Brzeg Dolny, Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku, Czytelnicy.
W tym roku obchody Święta Niepodległości w gminach Wołów, Brzeg Dolny i Wińsko miały podniosły charakter. W całym powiecie odbyły się liczne uroczystości.
Wołów
W stolicy powiatu obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wawrzyńca. Następnie pod Pomnikiem Bohaterów Wojska Polskiego odbył się uroczysty apel z udziałem 2. Wołowskiego Batalionu Łączności 10. Brygady Łączności. Tradycyjnie złożono kwiaty i zapalono znicz, by oddać hołd poległym. Po części oficjalnej mieszkańców zaproszono na dodatkowe atrakcje na Rynku.
- Dzięki bohaterstwu naszych przodków, mamy dziś własny kraj, terytorium, hymn, flagę, a także godło. Dziękuje burmistrzowi gminy Wołów Dariuszowi Chmurze oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej Janowi Tomków za zaproszenie. Wyrazy uznania dla wszystkich mieszkańców i uczestników dzisiejszej uroczystości, za pamięć i udział w obchodach 106. rocznicy odzyskania niepodległości - mówi Jan Janas starosta powiatu wołowskiego. - Pragnę również wyrazić szczególne podziękowania dla naszych lokalnych liderów i reprezentantów, którzy swoją obecnością wsparli obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości - dziękuję za to, że wspólnie mogliśmy obchodzić te ważne narodowe święto - podsumowuje Dariusz Chmura burmistrz Wołowa.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością również Natalia Gołąb, członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Brzeg Dolny
W Brzegu Dolnym obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Obeliskiem Pamięci. W ceremonii uczestniczył burmistrz Ireneusz Fura wraz z przedstawicielami władz samorządowych, organizacji społecznych, zakładów pracy, placówek edukacyjnych, harcerzami oraz seniorami. Wszyscy zgromadzeni oddali hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność Polski, przypominając, że troska o historię i tradycję to nasza wspólna odpowiedzialność.
Wińsko
W gminie Wińsko uroczystości zainaugurowało zgromadzenie delegacji i pocztów sztandarowych przy kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Harfa, które dodały wydarzeniu wzniosłego charakteru.
Kulminacyjnym punktem była procesja z flagą oraz złożenie kwiatów przez delegacje i wójt Jolantę Krysowatą-Zielnicę pod pomnikami „Poległym za Wolność Ojczyzny” i „Nieznanemu Żołnierzowi”. W organizację wydarzeń włączyły się lokalne instytucje, w tym parafia pw. św. Michała Archanioła, okoliczne szkoły oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze