Dziś, 6 stycznia, w Wińsku odbył się Orszak Trzech Króli, który zgromadził licznych mieszkańców. Wspólnie świętowali Objawienie Pańskie.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie barwny orszak przeszedł ulicami Wińska, przyciągając uwagę mieszkańców i wprowadzając wszystkich w wyjątkowy nastrój. W pochodzie wzięły udział dzieci przebrane za postacie biblijne, które na zakończenie otrzymały drobne upominki w podziękowaniu za ich zaangażowanie i kreatywność. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wińsku.
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze