Reklama

[FOTO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wińska

06/01/2025 14:42

Dziś, 6 stycznia, w Wińsku odbył się Orszak Trzech Króli, który zgromadził licznych mieszkańców. Wspólnie świętowali Objawienie Pańskie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie barwny orszak przeszedł ulicami Wińska, przyciągając uwagę mieszkańców i wprowadzając wszystkich w wyjątkowy nastrój. W pochodzie wzięły udział dzieci przebrane za postacie biblijne, które na zakończenie otrzymały drobne upominki w podziękowaniu za ich zaangażowanie i kreatywność. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wińsku.

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku

Reklama

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/01/2025 14:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości