
Nalewka z aronii na jesienne wieczory
Sposób przygotowania: Grzyby dokładnie oczyścić nożykiem i szczoteczką. Jeśli jest taka konieczność, można dodatkowo szybko je opłukać w misce z zimną wodą. Ułożyć na ręczniku i osuszyć. Następnie pokroić na kawałeczki - kapelusze pokroić na paseczki, nóżki na plasterki. Cebulę drobno posiekać, czosnek przecisnąć przez praskę lub drobno posiekać. Na średniej lub większej patelni roztopić około 30 g masła i 1 łyżkę oliwy. Włożyć cebulę i smażyć przez około 5-7 minut. Pod koniec dodać czosnek i smażyć jeszcze przez 1-2 minuty, delikatnie zrumienić składniki. Wlać piwo lub wino i na większym ogniu zagotować. Pogotować przez minutę, aż większość płynu wyparuje i na patelni pozostanie gęsta emulsja. Dodać resztę masła i oliwę. Gdy masło zacznie skwierczeć, dodać grzyby, smażyć na dużym ogniu przez około 6 minut, od czasu do czasu mieszając. Ogień nie może być za mały, grzyby muszą energicznie bulgotać, w przeciwnym razie utracą wodę, nie będą jędrne, a sos stanie się rzadki. Do śmietanki dodać około 2-3 łyżki sosu z patelni, zamieszać, wlać wszystko na patelnię z grzybami i zagotować na średnim ogniu. Doprawić solą (około dwie szczypty) i wymieszać. Sos gotować przez około 2 minuty, aż nieco zgęstnieje, pod koniec dodając natkę pietruszki. Odstawić z ognia, doprawić świeżo zmielonym pieprzem. Smacznego! M.G.G.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze