Reklama

Grupa przestępcza fałszowała faktury. KAS zatrzymała 7 osób

17/04/2023 08:44

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie grupy przestępczej fałszowali faktury. Budżet państwa stracił 30 mln zł.

Członkowie grupy stworzyli sieć firm transportowych. Firmy wystawiały i wprowadzały do obiegu gospodarczego „puste” faktury, które dokumentowały fikcyjne transakcje.  Zatrzymane osoby to 4 współwłaścicieli spółki, 2 „prezesów” spółek fasadowych (obcokrajowiec i bezdomny) oraz księgowa.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS zabezpieczyli majątek podejrzanych, w tym gotówkę, pojazdy, nieruchomości oraz środki na rachunkach bankowych o wartości blisko 26 mln zł.

Sąd Rejonowy, na wniosek Prokuratora, tymczasowo aresztował 6 osób na okres 3 miesięcy. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz oszustwa skarbowego. Grozi im od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Śledztwo prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu, pod nadzorem Dolnośląskiego Pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości