Dziś przy wołowskim ratuszu została zorganizowana konferencja prasowa, dotycząca sytuacji smogowej, w której wzięli udział między innymi: członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego- Krzysztof Maj oraz burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura.
Wołów jest kolejnym miastem na terenie Dolnego Śląska, w którym badana jest jakość powietrza, a to wszystko za sprawą billboardu, który od kilku dni stoi w centrum naszego miasta. Model ludzkich płuc pochłania zanieczyszczenia powietrza, które osiadają na jego białej powłoce. Zależnie od ich poziomu, zmienia ona kolor, ostatecznie nawet na czarny. O stopniu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście dowiemy się 12 grudnia, bowiem do tego czasu mobilne płuca będą stacjonować przy budynku ratusza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze