Reklama

Kreatywność i ekologia – podsumowanie konkursów PGK Wołów

18/10/2025 09:31

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie podsumowało cykl konkursów ekologicznych, które odbyły się w ostatnich tygodniach. Ich celem było połączenie edukacji, zabawy i kreatywności z promocją troski o środowisko naturalne.

„Fotka z EKOwakacji”

Konkurs fotograficzny cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy dzielili się swoimi wakacyjnymi ujęciami, pokazując piękno przyrody i aktywny wypoczynek w zgodzie z naturą. Największe uznanie zdobyły zdjęcia autorstwa Pauliny Cyrankowskiej, Kingi Adamczak i Alicji Płaskoń. Laureatki zostały zaproszone do siedziby PGK po odbiór eko-niespodzianek.

„Jestem EKO, więc…”

Drugi konkurs fotograficzny był okazją do osobistej interpretacji hasła przewodniego. Zwyciężczynią została Adrianna Tatarczuk, której praca wyróżniła się pomysłowością i przekazem.

Reklama

„Czysta Gmina z PGK Wołów” – konkurs plastyczny

Do rywalizacji stanęli najmłodsi mieszkańcy gminy, pokazując swoje ekologiczne spojrzenie na świat.

  • I miejsceNikola Oraczewska, nagrodzona rowerem. Jej praca ozdobi wkrótce jeden z pojazdów PGK Wołów.

  • II miejsceIryna Shapovalova (Szkoła Podstawowa nr 2).

  • III miejsceKarolina Kokot (kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1).

Wyróżnienia otrzymali: Tymon Kaczmarek, Liliana Waliszewska, Patrycja Stachowicz, Jaś Stelmarczyk, Szymon Białoń, Wiktor Florek, Matylda Grzelak, Marta Semczyszyn.

Prace młodych artystów można było podziwiać podczas wrześniowego Pikniku Ekologicznego.

Reklama

To dzięki Wam edukacja ekologiczna w naszej gminie nabiera barw i realnego znaczenia. Razem pokazujemy, że Gmina Wołów dba o środowisko – podkreślają organizatorzy.

PGK Wołów dziękuje wszystkim uczestnikom i szkołom, które włączyły się w akcję. Konkursy pokazały, że dbanie o naturę może być nie tylko obowiązkiem, ale także inspirującą przygodą.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/10/2025 09:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości