Wspólne patrole policji i Straży Leśnej w lasach gminy Wołów – wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i ochronę środowiska. W czwartek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Straży Leśnej Nadleśnictwa Wołów przeprowadzili wzmożone kontrole na terenach leśnych.
To część większej akcji kontrolno-prewencyjnej, która potrwa od 4 do 12 marca. Celem działań jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w lasach, zapobieganie wykroczeniom oraz przypomnienie o zasadach prawidłowego korzystania z terenów zielonych. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę m.in. na nielegalne wjazdy do lasu, zaśmiecanie, niszczenie przyrody czy nieodpowiednie zachowania zagrażające środowisku i ludziom.
– Lasy to nasze wspólne dobro, dlatego warto dbać o ich czystość i bezpieczeństwo – przypominają służby.

Czego nie wolno robić w lesie?
Dodatkowe zasady
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze