Reklama

Nie potrzebują lodówki społecznej dla mieszkańców?

29/06/2021 18:29

Stowarzyszenie Obywatelski Brzeg Dolny wpadło na pomysł utworzenia lodówki społecznej dla osób najbardziej potrzebujących. Jedne osoby by zostawiały tam produkty żywieniowe, a inne by sobie stamtąd brały. Na pewno zapobiegłoby to marnotrawieniu jedzenia, nie wspominając o głównym celu- nakarmieniu głodnego.

Według pomysłu Stowarzyszenia, lodówkę mieli zapewnić jego członkowie, a prąd, bieżącą obsługę i miejsce miałby zapewnić Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym. Trzeba powiedzieć, że miejsce jak najbardziej adekwatne, ponieważ to do Ośrodka przychodzą osoby najbardziej potrzebujące. Obywatelski Brzeg Dolny wystosował pismo do kierowniczki GOPS Beaty Sokolskiej z zapytaniem o wsparcie w realizacji pomysłu. Ostatecznie otrzymali odpowiedź negatywną. GOPS zwrócił się w tej sprawie do Sanepidu, gdzie otrzymał wytyczne między innymi sprawowania kontroli takiej lodówki i ostatecznie odmówił pomocy w tym temacie, powołując się też na ograniczony zasób kadrowy Ośrodka. - Jestem bardzo zaskoczony taką decyzją kierownictwa dolnobrzeskiego ośrodka pomocy społecznej - komentuje Kamil Jeżyna. - Zawsze uważałem że właśnie do takiej roli i wypełniania takich funkcji ta instytucja została powołana. Lodówki, za pośrednictwem której każdy z nas może pomagać potrzebującym, nadzorowane przez miejskiej ośrodki pomocy społecznej, funkcjonują w wielu miastach, także w naszej najbliższej okolicy. Tam mogą funkcjonować, od lat, z powodzeniem! U nas nie! To smutny obraz, który chcemy zmienić. Dlatego w tej sprawie nie mówimy jeszcze ostatniego słowa i mam nadzieję że zrealizujemy tą inicjatywę, niestety, ale wygląda na to, że bez udziału miejskich instytucji.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości