Otrzymaliśmy anonimową informację od jednego z naszych czytelników, który zwrócił uwagę na zanieczyszczenie przestrzeni publicznej w miejscowości Proszkowa (gmina Wołów). Problemem okazało się wyrzucanie odpadów budowlanych oraz innych śmieci w miejscach niedozwolonych. Czyżby ktoś zapomniał o podstawowych zasadach dbania o otaczające nas środowisko?
Mieszkaniec gminy Wołów zauważył, że na jednej z dróg polnych przed stawem pojawiły się worki pełne różnego rodzaju śmieci, w tym kartony i folie po materiałach budowlanych. To wywołało uzasadnione oburzenie, gdyż istnieją przecież miejsca dedykowane dla różnych kategorii odpadów.
- Te wszystkie śmieci można było oddać jako np. zmieszane, plastyki i papier. Płacimy za każdą osobę zameldowaną. A śmieci wyrzucone przed stawem. Wstydu ktoś nie miał - komentuje anonimowy informator.
Właściciele posesji i osoby zameldowane na terenie gminy Wołów płacą opłaty związane z gospodarką odpadami. Dlatego tym bardziej zaskakujące jest, że niektórzy nie wykazują minimalnej troski o właściwe postępowanie z odpadami.
Tym razem jednak ktoś wybrał wygodniejszą, ale niestety nieodpowiednią ścieżkę. Działania takie nie tylko niszczą estetykę naszego otoczenia, ale również mają wpływ na ekologię.
Dzięki takim zgłoszeniom możemy zastanowić się nad wspólnymi działaniami, które pomogą nam zachować czystość i porządek w naszym otoczeniu. Przypominamy, że zasady segregacji i właściwego utylizowania śmieci mają na celu ochronę naszej planety. Dlatego warto zadbać o to, aby nasze działania były zgodne z wartościami ekologicznymi i szanowały nasze wspólne dobro.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Problemem jest PGK Wołów. Straty jakie generuje i opłaty jakie podnoszą, jednoczesnie tnąc koszty na obsludze klientów. No ale coż, jeżeli stołek dostają osoby bez doswiadczenia za oklaski
Tną koszty na obsłudze a w biurze obsługi klienta nowe osoby przyjmowane nie wspomnę o radnych zatrudnianych po znajomości...
Ludzie są niereformowalni niestety niech mi ktoś wyjaśni następującą rzecz droga na cmentarz od strony ronda po lewej stronie przy jakiś ogródkach syf kiła i mogiła także odpady budowalne są tam i inne piękna wizytówka miasta poznikały szpetne śmietniki na rzecz obudowanych miejsc na śmietniki jak najbardziej na plus a dookoła sam syf naprawdę Panie prezesie PGK chyba czas najwyższy zadbać o to by nie wiem doinformować być może mieszkańców tej części miasta że odpady budowalne wywozi się do miejsca przeznaczonego na nie bądź też zamawia kontener a nie syfi gdzie popadnie...bo nie wieżę że ktoś przyjechał sobie w to miejsce by wysypać gruz itd.
Jak widać że zdjęć te smieci były w workach posegregowane ale no cóż..Placic i tak trzeba każdej od osoby A smieci wyrzucono kolo stawu.Bo Stać kogoś było na paliwo do samochodu .A nie stać wystawić pod dom do odbioru odpadów. Bliżej i taniej..Co 2 tygodnie zabieraja odpady. Lepiej wywieźć pod staw .Wstyd ..
Jak widać że zdjęć te smieci były w workach posegregowane ale no cóż..Placic i tak trzeba od każdej osoby A smieci wyrzucono kolo stawu.Bo Stać kogoś było na paliwo do samochodu .A nie stać wystawić pod dom do odbioru odpadów. Bliżej i taniej..Co 2 tygodnie zabieraja odpady. Lepiej wywieźć pod staw .Wstyd ..
Problemem jest PGK Wołów. Straty jakie generuje i opłaty jakie podnoszą, jednoczesnie tnąc koszty na obsludze klientów. No ale coż, jeżeli stołek dostają osoby bez doswiadczenia za oklaski
Tną koszty na obsłudze a w biurze obsługi klienta nowe osoby przyjmowane nie wspomnę o radnych zatrudnianych po znajomości...
Ludzie są niereformowalni niestety niech mi ktoś wyjaśni następującą rzecz droga na cmentarz od strony ronda po lewej stronie przy jakiś ogródkach syf kiła i mogiła także odpady budowalne są tam i inne piękna wizytówka miasta poznikały szpetne śmietniki na rzecz obudowanych miejsc na śmietniki jak najbardziej na plus a dookoła sam syf naprawdę Panie prezesie PGK chyba czas najwyższy zadbać o to by nie wiem doinformować być może mieszkańców tej części miasta że odpady budowalne wywozi się do miejsca przeznaczonego na nie bądź też zamawia kontener a nie syfi gdzie popadnie...bo nie wieżę że ktoś przyjechał sobie w to miejsce by wysypać gruz itd.