Reklama

Ograniczenia w używaniu wody na terenie gminy Wińsko

21/06/2022 10:58

Na terenie gminy Wińsko obowiązuje nadal zakaz korzystania z wody z sieci wodociągowej do celów innych niż bytowe

Jak informuje Karolina Bieniek, dyrektor ZGKiM Wińsko, cytowana przez gminny portal z powodu łamania zakazu napełniania basenów oraz podlewania trawników i grządek, wystarczył jeden pożar sterty słomy i akcja gaśnicza, żeby zbiorniki z wodą w Małowicach były puste.

Oznacza to, że do rana w Małowicach, Orzeszkowie i być może innych miejscowościach, nie będzie wody. Prosimy traktować sprawę z rozwagą i zrozumieniem, nie łamać zakazów, korzystać z własnych studni itd., ponieważ taka sytuacja może się powtarzać na wielu odcinkach dostarczania wody pitnej. Jedyną przyczyną takiej sytuacji jest nadmierne gwałtowne zużycie wody pitnej do innych celów niż użytku w gospodarstwie domowym i gaszenia pożarów - mówi. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości