Reklama

Pijani kierowcy po majówkach

12/05/2019 09:29
Policjanci z naszego powiatu w czasie majówek zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu, jednego bez prawa jazdy a ich pojazdy odholowano na parking strzeżony. 3 maja w godzinach wieczornych w jednej ze wsi gminy Wołów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault. Od razu wyczuli od 63-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziło badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało prawie promil. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony na koszt właściciela. Następnego dnia w miejscowości na terenie gminy Wińsko zatrzymano kolejną osobę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę samochodu marki Peugeot po alkoholu. Tym razem badanie 49-letniego kierującego wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna również rozstał się z prawem jazdy, a także, do czasu jego odbioru z parkingu strzeżonego, z pojazdem, którym kierował. Funkcjonariusze wołowskiej drogówki odholowali na parking strzeżony jeszcze jeden pojazd 4 maja. Po zatrzymaniu do kontroli kierującego motorowerem okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Został on ukarany mandatem karnym. Policja w dalszym ciągu apeluje do kierowców o rozwagę. Jak pokazują opisane przypadki w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów i narażają siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości