Wołowscy policjanci po raz kolejny wspólnie z pracownikami Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wołowie, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, przeprowadzili działania skierowane do seniorów. Głównym celem rozmów było ostrzeżenie osób starszych o metodach działania oszustów oraz o możliwościach zabezpieczenia swoich pieniędzy.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów wołowscy policjanci we współpracy z pracownikami Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wołowie w dniu 24 listopada br., w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, spotkali się w lokalnym biurze ZUS z osobami starszymi.
W trakcie rozmów policjanci podkreślali znaczenie zasady „ograniczonego zaufania” oraz współpracy z policjantami przy zatrzymywaniu oszustów. Funkcjonariusze omówili także algorytmy postępowania w razie powzięcia podejrzenia, że osoba starsza może paść ofiarą oszusta.
Seniorzy mogli dowiedzieć się również o funkcjonalnościach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.
Bezpieczeństwo osób starszych jest obecnie jednym z priorytetowych działań Policji w zakresie prewencji kryminalnej i profilaktyki przestępstw. Podejmowane w tym zakresie przez policjantów działania przynoszą skutki w postaci mniejszej ilości przestępstw popełnianych na szkodę seniorów. Świadomość osób starszych w zakresie czyhających na nich niebezpieczeństw jest kluczowa w tym obszarze, gdyż dopiero znając istniejące zagrożenia, możemy się do nich odpowiednio przygotować i im przeciwdziałać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze