W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.
Posiedzenie było poświęcone omówieniu sytuacji związanej z przypadkiem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu legnickiego w gminie Prochowice.
Na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego w posiedzeniu wzięli udział także przedstawiciele samorządu terytorialnego Starostwa Powiatowego legnickiego, lubińskiego, średzkiego oraz wołowskiego.
W przedstawionej sprawie zostało wydane rozporządzenie prewencyjne Wojewody Dolnośląskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów legnickiego, lubińskiego, średzkiego oraz wołowskiego: Wydano też rozporządzenie dotyczące zwalczania ptasie grypy m.in. na terenie powiatu wołowskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze