Reklama

Prezydent podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji samorządów

24/11/2022 09:07

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji samorządów.

– Potrzeba tej zmiany wynika z faktu, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych, która wydłużyła kadencję organów jednostek samorządu terytorialnego z czterech do pięciu lat, doszło do skumulowania dat wyborów parlamentarnych i samorządowych w 2023 r. – informuje Kancelaria Prezydenta.

Wybory mają zostać zarządzone nie wcześniej niż 30 grudnia 2023 r. i nie później niż 30 stycznia 2024 roku, a data wyborów ma być wyznaczona na dzień wolny od pracy, przypadający nie wcześniej niż 31 marca 2024 r. i nie później niż 23 kwietnia 2024 r.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości