Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji samorządów.
– Potrzeba tej zmiany wynika z faktu, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych, która wydłużyła kadencję organów jednostek samorządu terytorialnego z czterech do pięciu lat, doszło do skumulowania dat wyborów parlamentarnych i samorządowych w 2023 r. – informuje Kancelaria Prezydenta.
Wybory mają zostać zarządzone nie wcześniej niż 30 grudnia 2023 r. i nie później niż 30 stycznia 2024 roku, a data wyborów ma być wyznaczona na dzień wolny od pracy, przypadający nie wcześniej niż 31 marca 2024 r. i nie później niż 23 kwietnia 2024 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze