Reklama

Samorząd województwa rusza z ważną inwestycją drogową w Obornikach Śląskich

16/10/2018 16:34
To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Obornik Śląskich. Samorząd województwa rozpoczyna generalną przebudowę ulic: Wrocławskiej, Dworcowej, Łokietka i Piłsudskiego. W poniedziałek 8 października zawarta została umowa z wykonawcą prac, firmą PRO-TRA Building Sp. z o.o. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 15,5 mln zł i zakłada przebudowę obornickich ulic znajdujących się w ciągu dróg wojewódzkich nr 343, 342 oraz 340. Przebudowane zostaną ulice Wrocławska, Dworcowa, Łokietka i Piłsudskiego (do skrzyżowania z drogą na Wielką Lipę) wraz ze skrzyżowaniem przy Urzędzie Miejskim i rondem. W ramach inwestycji powstanie także nowy parking przy dworcu PKP, zatoki autobusowe oraz ścieżki rowerowe. Remontu doczekają się też chodniki wzdłuż tych ulic. Inwestycja będzie finansowana z pieniędzy unijnych przekazanych przez samorząd województwa, budżetu województwa dolnośląskiego i gminy Oborniki Śląskie. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2020 roku.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości