Reklama

Szpital w Lubiążu z nową kotłownią

26/01/2022 09:16

Zakończyła się modernizacja przestarzałej kotłowni w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu. Teraz obiekt będzie już ogrzewany gazem.

Na realizację inwestycji i zastąpienie starej kotłowni nowoczesną instalacją gazową, wydano 2,3 mln zł. - Nowoczesna kotłownia gazowa jest rozwiązaniem, które zmniejszy ponoszone wydatki i zapewni stabilny dostęp do źródła ciepła. Ma ona również pozytywny wpływ na środowisko. Cała inwestycja zwróci się po dwóch latach - powiedział wicemraszałek Marcin Krzyżanowski.

Do tej pory w kotłowni węglowej zatrudniano 12 palaczy i zużywano ok. 1,25 tys. ton węgla rocznie. Prognozowane koszty utrzymania kotłowni węglowej w 2022 r. wynosiłyby ponad 2,7 mln zł. Jak podał Dolnośląski Urząd Marszałkowski, dla porównania roczny koszt utrzymania kotłowni gazowej to ok. 1,3 mln zł, a do jej obsługi potrzebna jest tylko jedna osoba.

Reklama

Modernizacja kotłowni została dofinansowana kwotą 2 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego.

fot. screen z TVP3

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości