Reklama

Trenuj z wojskiem - szkolenia dla wszystkich chętnych już w październiku

27/09/2025 09:05

W cztery kolejne soboty października Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie przeprowadzą kolejną edycję projektu otwartych, praktycznych, bezpłatnych i atrakcyjnych szkoleń wojskowych pn. Trenuj z wojskiem.

Pierwsze szkolenie 7. edycji już 4 października w Krakowie. Później, lokalne jednostki wojskowe – co tydzień – będą czekały na wszystkich chętnych praktycznie w każdym zakątku kraju. Będzie można się zgłosić na szkolenie m. in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Gliwicach czy Gdyni. 

8-godzinne szkolenia będą prowadzone przez najlepszych instruktorów wojskowych, którzy wprowadzą uczestników w tematy: strzelania, rzutu granatem, walki wręcz, pierwszej pomocy w warunkach polowych, przetrwania w terenie, schronienia, reagowania na alarmy i wielu innych. Nie zabraknie też części integracyjnej i poczęstunku wojskowego. Zapraszamy do naszych pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowych, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Reklama

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w „Trenuj z wojskiem 7”. Projekt będzie trwał od 4 do 25 października. Zapisywać się można już od dziś – przez telefon, komunikator, sms, mejl, osobiście – na wskazane punkty w jednostkach wojskowych. Wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim. >>> link do listy kontaktowej 

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

***

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością. W poprzednich 6 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ok. 31 tys. Polaków. 

Reklama

***

4 października 

  • Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa 

11 października 

  • Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 
  • Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna 

Pierwsze szkolenie 7. edycji już 4 października w Krakowie. Później, lokalne jednostki wojskowe – co tydzień – będą czekały na wszystkich chętnych praktycznie w każdym zakątku kraju. Będzie można się zgłosić na szkolenie m. in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Gliwicach czy Gdyni. 

8-godzinne szkolenia będą prowadzone przez najlepszych instruktorów wojskowych, którzy wprowadzą uczestników w tematy: strzelania, rzutu granatem, walki wręcz, pierwszej pomocy w warunkach polowych, przetrwania w terenie, schronienia, reagowania na alarmy i wielu innych. Nie zabraknie też części integracyjnej i poczęstunku wojskowego. Zapraszamy do naszych pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowych, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Reklama

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w „Trenuj z wojskiem 7”. Projekt będzie trwał od 4 do 25 października. Zapisywać się można już od dziś – przez telefon, komunikator, sms, mejl, osobiście – na wskazane punkty w jednostkach wojskowych. Wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim. >>> link do listy kontaktowej 

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

***

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością. W poprzednich 6 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ok. 31 tys. Polaków. 

Reklama

***

4 października 

  • Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa 

11 października 

  • Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 
  • Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna 

Pierwsze szkolenie 7. edycji już 4 października w Krakowie. Później, lokalne jednostki wojskowe – co tydzień – będą czekały na wszystkich chętnych praktycznie w każdym zakątku kraju. Będzie można się zgłosić na szkolenie m. in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Gliwicach czy Gdyni. 

8-godzinne szkolenia będą prowadzone przez najlepszych instruktorów wojskowych, którzy wprowadzą uczestników w tematy: strzelania, rzutu granatem, walki wręcz, pierwszej pomocy w warunkach polowych, przetrwania w terenie, schronienia, reagowania na alarmy i wielu innych. Nie zabraknie też części integracyjnej i poczęstunku wojskowego. Zapraszamy do naszych pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowych, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Reklama

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w „Trenuj z wojskiem 7”. Projekt będzie trwał od 4 do 25 października. Zapisywać się można już od dziś – przez telefon, komunikator, sms, mejl, osobiście – na wskazane punkty w jednostkach wojskowych. Wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim. >>> link do listy kontaktowej 

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

***

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością. W poprzednich 6 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ok. 31 tys. Polaków. 

Reklama

***

4 października 

  • Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa 

11 października 

  • Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 
  • Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna 

18 października 

  • Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia 
  • Grupa k. Grudziądza – Centrum Szkolenia Logistyki 
  • Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej 

25 października 

  • Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna 
  • Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa 
  • Rzeszów – 3. Brygada Obrony Terytorialnej 
  • Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych 
  • Warszawa – 1. Warszawska Brygada Pancerna 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości