Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany korzystne dla zapominalskich

01/10/2018 09:56
"-Dzień dobry, kontrola drogowa. Proszę przygotować dokumenty: prawo jazdy, dowód rejestracyjny i polisę OC. - Panie władzo, jak Boga kocham mam, wszystko mam, ale... w domu" Taka sytuacja zdarzyła się niejednemu z nas, różne tylko były wytłumaczenia braku dokumentów. A za ich brak był mandat w wysokości 50 zł od dokumentu. Od 1 października wchodzą zmiany w przepisach ruchu drogowego, dzięki którym nie musimy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC i nie grozi nam za to żadna kara pieniężna. Wszelkie dane z dowodu rejestracyjnego i polisy będą znajdować się w CEPiK- Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców skąd policja i inne służby będą pobierać informacje według potrzeb. Nadal prowadząc pojazd musimy mieć przy sobie prawo jazdy.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości