Reklama

Uważaj na wilki!

08/10/2018 11:26
W okolicach miejscowości Rudno, w gminie Wołów zauważono wilka. Do spotkania ze zwierzęciem doszło pod koniec września. Zaniepokojeni mieszkańcy postanowili przesłać list do redakcji, który opublikowaliśmy w wydaniu z 2 października 2018 r. - Prosimy zachować ostrożność na spacerach po pobliskich lasach - pisali mieszkańcy. Wilki są gatunkiem chronionym w Polsce. Obecnie na terenie naszego kraju żyje ponad 2 tys. osobników. Mimo rosnącej liczebności nie zanotowano zwiększonej liczby ataków na człowieka. W pierwszej połowie 2018 roku doszło tylko do dwóch groźnych ataków ze strony tych drapieżników, w Bieszczadach i w Puszczy Noteckiej. Mimo to podczas spacerów po lesie należy zachować ostrożność i nie drażnić dzikich zwierząt.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości