Reklama

W terenie zabudowanym jechał 143 km/h. Stracił prawo jazdy

10/07/2023 09:07

Lubiński patrol drogówki zatrzymał kierującego, która w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 143 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 93 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych i zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesiące.

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Opel, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 143 km/h. Mieszkaniec Lubina złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 93 km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na  3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Reklama

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Na drogach panuje wzmożony ruch w związku z wyjazdami na wakacje i powrotami z urlopów. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

Paradoksalnie właśnie w pogodne dni dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. Na suchej nawierzchni czujemy się pewniej, dlatego śmielej naciskamy na pedał gazu, a co za tym idzie nasze manewry są bardziej dynamiczne i niestety nierzadko nerwowe. W takich sytuacjach nie trudno o chwilę nieuwagi i tragedie. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a zachowanie kierowcy może mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości