Reklama

W Żerkowie powstał sad społeczny! Mieszkańcy świętowali Dzień Owoców i Warzyw

17/10/2025 16:20

W Żerkowie Dzień Owoców i Warzyw to nie tylko data w kalendarzu – to prawdziwe święto działania i wspólnoty. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żerków połączyło siły, zakasało rękawy i stworzyło coś wyjątkowego – Sad Społeczny, który już wkrótce stanie się miejscem pełnym życia, smaków i zdrowia.

Na wspólnym terenie posadzono prawdziwe bomby witaminowe: czarną porzeczkę – bogactwo witaminy C, wiśnie – idealne na regenerację, czereśnie – wspierające oczyszczanie organizmu, borówki – dobre dla wzroku i pamięci.

Nie zabrakło również porzeczki czerwonej oraz aromatycznych, jadalnych kwiatów pysznogłówki i perowskii, które ozdobią przestrzeń i dodadzą smaku letnim lemoniadom. 

A to nie koniec! W sadzie znalazły się także egzotyczne akcenty, takie jak dereń kousa i figi, które doskonale odnajdują się w naszym klimacie.

Reklama

Nowo powstały Sad Społeczny to nie tylko miejsce pełne zdrowych owoców, ale przede wszystkim przestrzeń do spotkań, integracji i promowania postaw proekologicznych. Inicjatywa została zrealizowana w ramach inicjatywy lokalnej Gminy Brzeg Dolny.  Codzienna porcja owoców i warzyw to klucz do zdrowia – a w Żerkowie będzie ich pod dostatkiem! 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości