W Wołowie doszło ostatnio do kilku aktów wandalizmu na przydrożnych znakach. Przypominamy, że niszczenie znaków podlega karze grzywny.
Do tego typu sytuacji dochodzi często na terenach miejskich. Wołów nie jest wyjątkiem. Kształt nowych znaków prawdopodobnie za bardzo kusił, bo padły ofiarami lokalnych wandali. Z prawa o ruchu drogowym i kodeksu wykroczeń dowiadujemy się, że niszczenie znaków podlega karze grzywny. Jeśli dojdzie do złapania sprawcy, może on otrzymać mandat karny w wysokości 400 złotych. A dodatkowo w toku postępowania sądowego, sąd może orzec, że sprawca musi pokryć koszty spowodowanych szkód.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze