11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. - Z tej okazji zachęcamy do uczestnictwa, złożenia kwiatów lub zapalenia znicza, aby uczcić pamięć Polaków z naszej kresowej rodziny, którzy zostali na Wołyniu, często w nieznanym miejscu - mówi Rafał Zając.
11 lipca (czwartek), plan uroczystości
- 17:30 złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej obok kościoła pw. św. Wawrzyńca.
- Następnie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na cmentarzu komunalnym pod pomnikiem pomordowanych w Podkamieniu.
- 18:30 Msza św. kościele pw. św. Karola Boromeusza w intencji pomordowanych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze