Reklama

Wspólne szkolenie wołowskich służb

29/01/2022 09:39

W sali Nadleśnictwa w Wołowie odbyło się szkolenie z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, Nadleśnictwa w Wołowie, Państwowej Straży Łowieckiej we Wrocławiu oraz wołowskiej Straży Leśnej. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy pomiędzy służbami oraz wymieniono się przydatną w codziennej służbie wiedzą.

W sali Nadleśnictwa w Wołowie odbyło się szkolenie służące omówieniu współpracy oraz wymianie wiedzy przydatnej w codzienne służbie pomiędzy Służbami takimi jak Policja, Straż Łowiecka i Straż Leśna.

W spotkaniu wzięli udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wołów, przedstawiciel Państwowej Straży Łowieckiej we Wrocławiu, Komendant Posterunku Straży Leśnej w Wołowie wraz ze Strażnikiem Leśnym oraz policjantki i policjanci pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie oraz podległym Komisariacie Policji w Brzegu Dolnym, zarówno z pionu Prewencji jak i pionu Kryminalnego.

Reklama

Podczas spotkania przypomniano obowiązujące w przedmiotowym zakresie przepisy prawne oraz poruszono tematykę dotyczącą m.in.:

postępowania podczas zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny;postępowania podczas kontroli osoby posiadającej broń;obowiązków oraz dokumentów, które powinien posiadać myśliwy;kłusownictwa i innych naruszeń, do których dochodzi na terenach leśnych.

Podczas spotkania zaplanowano również wspólne działania służb ukierunkowane na zatrzymywanie i eliminowanie osób łamiących obowiązujące przepisy na terenie leśnym czy dokonujących szkód w przyrodzie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości