24 listopada odbył się Powiatowy Festiwal Nauki. Wzięli w nim udział m.in. licealiści z Brzegu Dolnego.
W tym roku uczestników festiwalu gościła Szkoła Podstawowa im.Jana Markiewicza w Orzeszkowie. - Ossolińczyków godnie reprezentowali uczniowie klasy III B: Zuzanna Bartosik, Klaudia Szumiał, Mateusz Bandura i Tomasz Organiściak - informuje liceum. - Nasi uczniowie przedstawili doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Zademonstrowali pociąg magnetyczny z wykorzystaniem przeciwnie skierowanych pól magnetycznych, prosty silnik zasilany prądem stałym oraz zademonstrowali iluzję hologramu 3D korzystając z obrazu dwuwymiarowego. Przedstawili również szkodliwy wpływ kwasów i ochronny wpływ fluoru na szkliwo zębów oraz własnoręcznie wykonane mydełka z dodatkiem naturalnych składników, takich jak lawenda i płatki różane.
Organizatorem kolejnego festiwalu będzie dolnobrzeski Ossolińczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze