Reklama

O Polakach mieszkających w niemieckim Winzig przed 1919 rokiem

09/04/2016 09:43
Poszukując pamiątek rodzinnych, dokumentów, zdjęć, oraz rejestrując wspomnienia bliskich, natrafiłem przed laty na ‒ jak to nazwałem ‒ wątek dolnośląski. Okazało się, że babcia od strony mamy, Stanisława Grześkowiak (1901‒1977) z domu Wielińska, urodzona w Jarocinie w Wielkopolsce, mieszkała przez kilkanaście pierwszych lat XX wieku w Wińsku (niem. Winzig) na Dolnym Śląsku.   We wtorkowym wydaniu zapraszamy do przeczytania II części opowieści. Więcej już w dostępnym wydaniu Kuriera Gmin.      
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości